Lietuvos Taekwondo Federacija

Vilniaus taekwondo klubo "Tornado" sportininkė Julija Šalkauskaitė Europos čempionate Italijoje iškovojo bronzą

Italijoje, Palermo mieste vykusiame Europos taekwondo kadetų čempionate, Vilniaus taekwondo klubo „Tornado“ sportininkė Julija Šalkauskaitė laimėjo bronzos medalį svorio kategorijoje iki 57 kilogramų.

"Po trylikos metų pertraukos, Lietuvos sportininkė vėl ant Europos taekwondo nugalėtojų pakylos" - džiaugiasi Žymantas Bražiūnas, sportininkės treneris, taekwondo klubo "Tornado" prezidentas ir Lietuvos taekwondo federacijos viceprezidentas.

Šių metų rugsėjo 9 - 11 dienomis Palermo mieste, Italijoje vyko I-asis kadetų Europos čempionatas. Į šias varžybas susirinko virš 400 sportininkų iš 30-ies Europos šalių. Lietuva Europos čempionate atstovavo Vilniaus taekwondo klubo "Tornado" sportininkė J. Šalkauskaitė.

Kartu su J. Šalkauskaite pogrupyje rungėsi sportininkės iš Austrijos, Ispanijos, Italijos ir Slovėnijos. Laimėjusi šiame pogrupyje pirmą vietą, Lietuvos sportininkė užsitikrino sau vietą pusfinalyje. Pusfinalyje įvyko kova su busima Europos čempione iš Kroatijos.

Bendroje kategorijos įskaitoje auksą iškovojo Kroatijos sportininkė, sidabrą- Didžiosios Britanijos, o bronzą-sportininkė iš Lietuvos.

"Nepaisant to, kad Ispanijos sportininkės yra laikomos favoritėmis Europoje, J.Šalkauskaitės pergalę lėmė geras jos fizinis ir psichologinis pasiruošimas bei nuodugni priešininkės kovos taktikos analizė" - pastebėjo Ž. Bražiūnas.