Lietuvos Taekwondo Federacija

Lietuvos taekvondo kovotojai Šiauliuose laimėjo 20 medalių

Šiaulių teniso kortuose savaitgalį vyko didžiausias mūsų šalies metų taekvondo renginys – atviras 2009 metų Lietuvos čempionatas. Šiais metais šalies pirmenybėse dalyvavo 230 sportininkų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Zarasų ir Utenos bei užsienio - Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Čekijos.

Delfi TV reportažas.

„Varžybų lygis buvo aukštas, - DELFI sakė Lietuvos taekvondo federacijos generalinis sekretorius Žymantas Bražiūnas. – Čekai atsivežė jaunių rinktinę, lenkai – suaugusiųjų, rusų komandos sudėtyje buvo 30 kovotojų, Lietuvai atstovavo visi pajėgiausi sportininkai. Dalyvių sąrašuose buvo ir Europos čempionatų prizininkų, iš kurių ne visiems pavyko užimti aukštas vietas.“

Iš 35 medalių komplektų net 20 įvairiose amžiaus grupėse (7-9 ir 10-12 metų vaikų, 13-15 m. kadetų, 15-17 m. jaunių ir 18 m. bei vyresnių suaugusiųjų) ir svorių kategorijose atiteko Lietuvos atstovams.

„Lietuva iškovojo 20 medalių. Labai pasiteisino mūsų naudojama elektroninė kūno apsaugų sistema, kuri eliminuoja teisėjų žmogiškas klaidas. Varžybose Šiauliuose nesulaukėme nė vieno protesto. Visi dalyviai ir treneriai liko patenkinti objektyvumu, - DELFI pasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ž. Bražiūnas. – Šiauliuose sportininkams - labai geros sąlygos. Kortuose erdvu, puikus apšvietimas, patogu žiūrovams ir geras susisiekimas svečiams. Europoje retai būna tokios sąlygos.“

Varžybų organizatorių nenustebino geri Lietuvos rinktinės narių ir šalies kandidatų į 2012 metų Londono olimpinę delegaciją rezultatai.

„Galėčiau pažymėti vilniečius Joną Adomaitį ir Artiomą Korotkovą, klaipėdiečius Vilių Černiavskį ir Artūrą Teikertą, kaunietį Simoną Norvydą, šiauliečius Luką Urboną ir Edviną Rakicką, kaunietę Floritą Gudeikaitę ir vilnietę Juliją Šalkauskaitę. Nenuvylė ir perspektyvus Vitoldas Dzikevičius“, - auklėtinius už gerus rezultatus gyrė Ž. Bražiūnas.

Komandų įskaitoje nugalėjo Kauno klubas, aplenkęs Rusijos ekipą ir Vilniaus „Tornado" klubą.

„Tornado" atstovas, Lietuvos rinktinės vienas lyderių 18-metis V. Dzikevičius išsigydė traumą ir su kitais komandos draugais dalyvaus prestižiniuose A klasės turnyruose Olandijoje (Eindhovenas, kovo 21-22 d.) ir Vokietijoje (Hamburgas, balandžio 4-5 d.).

„Varžyboms Eindhovene užsiregistravo 1100 kovotojų iš viso pasaulio. Ten bus ir olimpinių žaidynių prizininkų. Važiuos visi mano išvardinti Lietuvos čempionato favoritai, išskyrus J. Adomaitį, kuris yra per jaunas.

Tokie turnyrai yra, tarsi, pasaulio miničempionatai. Prognozuoti būsimų Lietuvos rinktinės kovotojų rezultatų nemėgstu. Mes, kovotojai, esame prietaringi ir nenorėdami išbaidyti sėkmės prieš atsakingas varžybas net nesifotografuojame“, - paaiškino LTF generalinis sekretorius.

Šiais metais Lietuvos rinktinė dalyvaus trijuose Europos ir viename pasaulio čempionate. Gegužės mėnesį (28-31 d.) mūsiškių jau laukia Europos jaunių pirmenybės Švedijos mieste Treleborge ir birželį kadetų čempionatas Kroatijos sostinėje Zagrebe (3-5 d.).

„Dabar vyksta rengimasis artėjantiems čempionatams. Stengsimės, kad kovotojai per A klasės turnyrus įgytų geriausią sportinę formą. Paskui stovyklausime ir ruošimės fiziškai bei psichologiškai. Svarbu – išvengti traumų“,- teigė Lietuvos taekvondo vienas vadovų Ž. Bražiūnas.

Dainius Žygelis, www.DELFI.lt